Небезпечний вантаж - це вантаж який несе шкоду (навколишньому середовищу, людям і тваринам) і вимагає особливого увагу при транспортуванні. Компанія Trans-Tur надає послуги з перевезень небезпечних вантажів по тереторії України, Європи, СНД. Для замовлення послуги зв'яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом в розділі контакти.
Корисна інформація, що потрібно знати про подібні виду вантажу
Щоб зменшити негативний вплив і безпечно перевезти небезпечний вантаж, він поміщається в контейнери, цистерни, ящики з підвищеною щільністю і т.д. Також для безпеки, вантажівки, які перевозять вибухові гази, спроектовані таким чином, щоб вихлопна труба не проходила поблизу контейнера для виключення можливості нагрівання. Машина позначена спеціальними знаками.
Знаки небезпеки вантажу
Всі докладні інструкції є в трьох документах:
-
ДОПНВ - документ міжнародного рівня про перевезення небезпечних вантажів між країнами.
-
ПОГАТ стосується виключно автомобільного транспорту.
-
ГОСТ 19433-88 - класифікація небезпечних вантажів.
Крім того, небезпечні вантажі діляться за типами небезпеки:
-
вибухонебезпечність
-
вогненебезпечність
-
токсичність
-
їдкість
-
радіація
-
активне сприяння горінню
Вантажі поділяють за класами ADR (ДОПНВ). Всі правила опубліковані в ДОПНВ.
Класи небезпечних вантажів
1. Вибухонебезпечні хімічні продукти, а також механізми.
Вони виділяють велику кількість тепла або газів під високим тиском. Тепло, світло і звук можуть бути присутніми без детонації. Вибухові вироби можуть бути засновані на вибухових хімічних елементах, що входять до їх складу.
2. Гази. Ступінь небезпеки буває різною:
-
Вони можуть підтримувати горіння краще кисню.
-
Швидко спалахують при температурі до 20 градусів Цельсія.
-
Можуть бути отруйні для людини.
Корозійне вплив - це пошкодження слизової оболонки ока або негативний вплив на шкіру. Для позначення ступеня загрози автомобіль який перевозить небезпечні речовини має спеціальний знак з буквами:
-
А - газ перешкоджає диханню,
-
Про - сприяє горінню,
-
F - небезпека вогню, пропан,
-
Т - отруйні речовини, отрута.
Також типи можуть поєднуватися. Ви можете побачити на вантажних автомобілях і дві, і три букви одночасно, в залежності від властивостей речовини.
3. Вибухонебезпечні рідини.
До них відносяться також тверді хімічні склади, доведені до рідкого стану і що містяться в такому вигляді під час транспортування.
4. Легкозаймисті речовини і матеріали
4.1. В клас входять:
-
Тверді хімічні елементи, а також механізми, що приводять до вибуху. Тверді речовини легко спалахують, спалахують від тертя або при зіткненні з іншими хімічними елементами або реагентами. Так, натрій в якості порошку активніше може вступати в реакцію з вологою, спалахуючи. Вони несуть особливу небезпеку, оскільки додавання води не гасить полум'я, разом з діоксидом вуглецю. Навпаки, вступаючи в реакцію з водою, натрій загоряється тільки сильніше.
-
Знаходяться в твердому і рідкому стані хімічні елементи, здатні до твору реакції без додаткових каталізаторів.
-
Вантажі, які залишаються неактивними завдяки дігідрогену монооксиду.
-
Полімезірующіе вантажі без додаткових каталізаторів можуть активно виділяти тепло, виробляючи полімери.
4.2 Самозагорающіеся речовини
Їх також називають пірофорними. Характеризуються тим, що вступають в активну реакцію з повітрям, приводячи до вибуху, не відразу. А через великі проміжки часу від початку реакції. І при цьому кількість вантажу повинно бути великим.
До таких відноситься сульфід заліза і суміші з його участю. Вона запалюється при контакті з киснем. Тому вся поверхня контейнера перед вантаженням акуратно дезінфікується за допомогою пари. Або резервуар заповнюють водою, і потім виливають її з достатньою для очищення від залишків речовин швидкістю.
4.3 Речовини, що виділяють легкозаймисті гази при контакті з водою.
Після виділення газ здатний вступати в реакцію з повітрям, що призводить до вибуху. Деяким газам такого типу необхідна іскра для займання. Тому хмара газу здатне поширюватися на велику відстань, поки не знайде джерела вогню, щоб зреагувати.
Так, якщо натрій потрапляє в воду, він виділяє велику колчество тепла і газ водень, який моментально запалюється. Кабрід кальцію, який використовується для видобутку каучуку. Але при контакті з водою виділяє газ C2H2, який здатний самозайматися.
5. Окисляющие речовини і органічні піроксід
5.1 Окислювачі
Вони не горять. Однак підтримують горіння набагато активніше ніж кисень. Прикладом виступає перекис водню і відбілювач. Наприклад, при з'єднанні прекісі водню і натрію, горіння триватиме, поки обидва елементи не згорять без залишку.
5.2 Органічні самозаймисті елементи.
Вони можуть вибухати і займатися при терті, підвищеній температурі, контакті з іншими елементами і домішками. Могут вибухати в закритому ящику. Тому або в них додають розчинник, або поміщають в спеціальну тару. Тому пероксиди повинні перевозитися тільки в транспортних засобах з штучної стабілізацією температури.
Особливо запалюється - трехфторістий хлор, фтор кисню і т.д.
6. Отруйні і інфекційні речовини
6.1 Токсичні речовини
Експериментальним шляхом доведено шкідливість таких продуктів для тварин. Їхній шкідливий вплив проявляється при вдиханні парів, з'їденні і навіть при контакті зі шкірою. Тому завантаження і розвантаження таких радикалів повинні проводитися в спеціальних костюмах і з дотриманням правил безпеки.
6.2 Речовини з інфекцією
Інфекційними називаються речовини, які містять в складі хвороботворні мікроорганізми або інфекційні агенти. Наприклад, пріони.
-
"Біологічні продукти" мають в складі хвороботворні мікроорганізми і агенти. Але поширюються або для виведення вакцини, або самі є вакциною. Також вимагають певного температурного режиму і підвищеного рівня герметичності упаковки.
-
"Культури" - це штучно вирощені хвороботворні мікроорганізми, які не мали контакту з живими організмами і розлучаються виключно в дослідницьких цілях.
-
"Медичні / клінічні відходи" відходи, що залишилися після лікування людей або тварин.
-
"Зразки, взяті у людей і тварин" - це можуть бути як взяті проби крові, зразки епітелію, так і екскременти, слина і піт.
Такими є вірус Ебола, Малярія і т.п.
7. Матеріали з радіоактивним випромінюванням
Такими називаються елементи, які розповсюджують альфа-, бета- і гамма-промені.
Наслідком їх впливу на організм може бути рак, лейкемія, гепатит і т.д. Повинні зберігатися і транспортуватися в тарі, яка запобігає їх радіоактивний вплив на навколишнє середовище: Калій, Кальцій, ванадій, Німеччиною і т.д.
8. Корозійні речовини
Дані речовини негативно впливають на кожен покрив. слизову оболонку ока і рота. Також вони негативно впливають на всі елементи, які покриваються корозією через контакт зі вологою.
Сюди відносяться акумулятори, електроліти і т.п.
9. Інші вироби
До таких належать речовини, що несуть шкоду для людини, тваринного і навколишнього середовища, хоча не вписуються ні в один з восьми класів. Вони мають низький ступінь шкоди. Однак вимагають дбайливого зберігання і перевезення при певних умовах.
Як визначити номер для небезпечного вантажу?
Відповідно до класу, додаткової небезпеки і типу тари, встановлюється номер, який присвоюється ООН. Організація об'єднаних націй склала на одному із засідань повний перелік небезпечних речовин, які повинні бути пізнані для контролю. Це дозволяє виробити особливі правила поведінки в цілях безпеки.
Щоб визначити вантаж по назві, можна його шукати по трьом параметрам:
Безпека і вид упаковки небезпечного вантажу
До маркування входить також вказівку, наскільки упаковка зберігає продукт від впливу на оточуючих. За безпеку упаковки відповідає відправник вантажу. Найчастіше, це контейнер до 3000 літрів. Він може бути неразбіраемим або розбираємо. Другий тип називають "комбінований".
-
Х - найнадійніший вид упаковки, який розподіляється на три групи і відзначається римськими числами.
-
Y - друга ступінь надійності, середня. Ділиться на два типи.
-
Z - задовільний тип упаковки.
Перевезення небезпечних вантажів - це завжди відповідально. Як з точки зору безпеки, так і з точки зору оформлення документів. Зателефонуйте нам! І ми вирішимо всі проблеми за вас. У нас знайдеться машина, відповідна за всіма параметрами і Відповідна всім необхідним для Вас стандартам.
Транс-Тур організовує перевезення небезпечних вантажів в наступних напрямках: Росію, Польщу, Угорщину, Молдавію, Румунію, Італію, Білорусь, Литву, Латвію, Іспанію, Австрію, Казахстан, Туреччину, Німеччину
Сподіваємося, що стаття була інформативною для Вас і допомогла розібратися в питанні. Так само радимо цікаві статті: негабаритний вантаж і сипучий вантаж.